۰۵
آبان

مدلسازی اطلاعات ساختمان ایستگاه های کاری کارگاهی

مدلسازی اطلاعات ساختمان

ایستگاه های کاری کارگاهیمدلسازی اطلاعات ساختمان

  • ایستگاه­های کاری کارگاهی: یک ایستگاه کاری کارگاهی، نقطه­ی دسترسی­ای است
  • که افراد حاضر در کارگاه به منظور دسترسی به اطلاعات پروژه از آن استفاده می­کنند.
  • یک میز دفتری، کامپیوتر و صندلی را در نظر بگیرید که در محیط کارگاه قرار دارد.

3-150x150 مدلسازی اطلاعات ساختمان ایستگاه های کاری کارگاهی

  • شرکت پیمانکاری Balfour Beatty به منظور به­اشتراک­گذاری اطلاعات در محیط کارگاه،
  • یک جعبه­ی هوشمند (SmartBox) تولید کرده­است. این جعبه­ی هوشمند در واقع
  • یک کامپیوتر، یک پرینتر، صفحه­ی نمایش، کیبورد و موس است که در یک جعبه­ی فلزی بزرگ قرار دارد که از طریق جرثقیل، در کارگاه قایل جابه­جایی است.
  • صفحات نمایش LCD: قیمت تلویزیون­های صفحه­تخت در چند سال اخیر افت محسوسی داشته­است و تهیه­ی یکی برای دفتر کارگاهی راه ساده و موثری است برای نمایش اطلاعات پروژه به اعضای تیم. برقراری ارتباط بصری مزیت بزرگی برای نمایش اطلاعات مرتبط به کارگران حاضر در کارگاه است. اهمیت این امر زمانی پررنگ­تر می­شود که در نظر بگیرید کارگران کارگاه در طول زمان تغییر می­کنند و برای اجرای بخشی از کار استخدام شده و پس از پایان قرارداد کارگاه را ترک می­کنند، بدین معنا که کار آموزش کارگران باید به دفعات تکرار گردد. هم­چنین، ارتباط تصویری، مانع زبان را در محیطی که اعضای تیم از یک زبان مشترک استفاده می­کنند در برابر خود ندارد.

پاسخ به سوالات پیمانکارمدلسازی اطلاعات ساختمان

پیمانکار توجه خود را به افرادی جلب خواهد کرد که در پروژه ذی­نفع هستند، مثل کسانی که اطلاعات را تولید می­کنند، کسانی که اطلاعات را مرور می­کنند و کسانی که اطلاعات را دریافت می­کنند (جهت دریافت اطلاعات بیش­تر در خصوص این افراد به فصل ۳ مراجعه کنید). از سوی دیگر، پیمانکار احتمالا فایل­های مربوط به مدل را در فرمت­های مختلفی دریافت می­کند. بنابراین باید اطلاعات مدل به صورت منسجم وجود داشته باشد تا تیم پروژه بتواند آن را بررسی و تحلیل نماید. مدلسازی اطلاعات ساختمان